Pełnoletność szachowa czyli XVIII Mistrzostwa Gminy w Szachach

W dniu 1 marca 2015 r. w nowo oddanych pomieszczeniach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach.

W imprezie uczestniczyło 22 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy: seniorów (13 zawodników) i juniorów (9 zawodników). W tym roku oprócz „miejscowych” szachistów w turnieju uczestniczyli również zawodnicy z Poznania, Obornik, Czerwonaka i Bolechowa. Grających szachistów odwiedził Burmistrz Dariusz Urbański, który skierował kilka słów do zawodników, a także przyglądał się zmaganiom szachistów.

Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim, po siedmiu rundach wyłowiono najlepszych zawodników.

W turnieju głównym (seniorzy) mistrzem Murowanej Gośliny na rok 2015 r. został Marek Maćkowiak z Poznania, drugie miejsce przypadło gośliniakowi – Leszkowi Szymańskiemu, na trzecim miejscu uplasował się Tadeusz Krauze z Bolechowa.
W kategorii do lat 16 pierwsza trójka przedstawia się następująco:
I – Robert Szymkowiak z Kamińska,
II – Bogusz Maćkowiak z Poznania,
III – Maksymin Gałka z Murowanej Gośliny.
Na zakończenie turnieju wszyscy szachiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszych w każdej kategorii wręczono statuetki oraz nagrody pieniężne.

Zawody sędziowała Pani Małgorzata Napierała z Kórnika.

Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie organizuje mistrzostwa w szachach od 1998 r.

Lista dotychczasowych Mistrzów Murowanej Gośliny:

Do zobaczenia za rok w pierwszą niedzielę marca!

Tomasz Mizgier