Dżin na wszystkie kłopoty i sfrustrowany wilk….czyli Teatralia 2015

Dnia 27 marca br. w auli Gimnazjum nr 1 uroczystego otwarcia XI Gminnego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych „TEATRALIA 2015” dokonał Burmistrz Murowanej Gośliny Dariusz Urbański. Pomysłodawczynią przeglądu była Wanda Krajna – Solman była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie.

T-15

I tak od jedenastu lat ośrodek kultury wraz ze szkołą organizują przegląd z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Z roku na rok prezentowane spektakle są coraz lepsze, odważniejsze. Zaskakują treścią i formą prezentacji. W tegorocznym przeglądzie zaprezentowały się szkoły:

– Grupa teatralna „Ananasy” w spektaklu „Czerwone Kapturki” w reżyserii Grażyny Mroczek. Najliczniejsza grupa tegorocznego przeglądu, wartka akcja, pomysłowe stroje i sceniczny rozmach. I do tego przerażony wilk liczebnością Czerwonych Kapturków, które powinien zjeść.

– Grupa teatralna „Muzycy” w spektaklu „Śpiąca Królewna” w reżyserii Bożeny Ceranek, zaskoczyli dowcipną treścią, grą aktorską i tańcem.

Na zakończenie wszystkie grupy teatralne i opiekunowie otrzymali z rąk Burmistrza Murowanej Gośliny Dariusza Urbańskiego i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1Moniki Bajer – Nowak pamiątkowe dyplomy, przepiękne statuetki i łakocie.

W imieniu organizatorów jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom i reżyserom za wspaniałą przygodę teatralną, którą mogliśmy przeżyćdzięki Wam. Serdeczne gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich naszych aktorów.

Widzimy się za rok.

Agnieszka Szymańska- Wojtera