„Chabrowe Lato” – V Gośliński Przegląd Zespołów Śpiewaczych

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie wraz z Zespołem Wokalnym ,,Goślińskie Chabry” 11 lipca 2015 r. po raz piąty zaprosił miłośników muzyki na Gośliński Przegląd Zespołów Śpiewaczych. Główne cele przeglądu to: prezentacja, doskonalenie oraz konfrontacja umiejętności zespołów śpiewaczych; popularyzowanie muzyki biesiadnej i rozrywkowej; nawiązywanie kontaktów i wymiana doświadczeń.

Tradycyjnie przegląd zaczął się mszą św. w kościele pw. św. Jakuba Apostoła, sprawowaną w intencji śpiewaków przez ks. Łukasza Abrama. Następnie Kapela Podwórkowa ,,Swoja Wiara” poprowadziła barwny korowód, który przeszedł do auli Gimnazjum nr 1. W tym roku każdy zespół obowiązkowo prezentował piosenkę związaną z latem. Swoje umiejętności zaprezentowało 11 zespołów: Złota Jesień (Kostrzyn), Olszyna (Swarzędz), Ostrorogskie Jaśki (Ostroróg), Borówczanki (Lubasz), Retro Cafe (Czerwonak), Lubaszanki (Lubasz), Chojanki (Chojno), Złoty Kłos (Duszniki), Goślinianka (Murowana Goślina), Goślińskie Chabry (Murowana Goślina) oraz Kapela Podwórkowa Swoja Wiara (Murowana Goślina). Wśród występujących zespołów najdłuższy staż mają „Goślińskie Chabry”, które w tym roku będą obchodzić jubileusz 45-lecia. Każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę, dyplom i kwiaty.

Przegląd prowadził Marcin Matuszewski, dyrygent Zespołu Wokalnego „Goślińskie Chabry”, pomysłodawca nazwy przeglądu. W czasie kilkugodzinnej prezentacji zespołów, uczestnicy przeglądu i publiczność doskonale się bawili, na koniec przyszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce kapeli, która poderwała nawet najstarszych uczestników do tańca.

Arleta Włodarczak (MGOKiR)

Fot. Edward Ginter, Arleta Włodarczak