home

Spacer historyczny

Po krótkiej przerwie powróciły spacery historyczne i to w zdwojonej sile organizacyjnej  Biblioteki Publicznej i  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji.

W niedzielę 8 listopada zebraliśmy się pod figurą Matki Boskiej, aby w grupie blisko dwudziestoosobowej przejść przez miasto.  Rolę przewodnika pełnił pan Marian Pflanz, który jest pracownikiem Izy Regionalnej. Podczas dwugodzinnej przechadzki usłyszeliśmy ciekawą historię miasta, miejsc i zabytków oraz najróżniejsze dygresje i ciekawostki, o których nie można przeczytać w książkach np. o ulicy Chwiejnej.  Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów było wejście  do niedostępnego na co dzień kościoła p.w. św. Ducha. W spacerze uczestniczył również burmistrz Dariusz Urbański, który bardzo chętnie opowiadał o planach, ale także o historii miasta.

Wśród uczestników powróciły  wspomnienia z lat młodości  i tak dyskutując dotarliśmy do Ośrodka Kultury.  Spontanicznie po pomieszczeniach ośrodka oprowadziła  nas dyrektor Arleta Włodarczak . Następnie zwiedziliśmy Izbę Regionalną, gdzie z pan Marian z pasją pokazywał i opowiadał nam o zgromadzonych materiałach.  Niedzielne spotkanie z historia zakończyliśmy wspólną kawą i rozmowami.

Natalia Kazuś

BP