home

„Jakie to wszystko ciekawe, Stefek Burczymucha, strasna zaba”

Po raz kolejny gościliśmy naszych wspaniałych recytatorów w ramach Eliminacji Gminnych do XXI Powiatowego Konkursu Młodych Recytatorów „Jesienna Zaduma”, którego głównym organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku.

Eliminacje odbyły sie 13 listopada br. w sali ośrodka kultury przy ul Mściszewskiej .

Zachwycała świadomość i dojrzałość recytacji. Każdy uczestnik miał doskonale dobrany tekst, wiedział o czym mówi i co chce przekazać słuchaczom. Nie było tutaj przypadków! Nasi młodzi adepci recytacji bawili i wzruszali, niejednokrotnie doprowadzając słuchaczy i jury do salw śmiechu i łez.

Bardzo fajnie organizować takie wydarzenie kulturalne, jeszcze fajniej jest słuchać i oglądać naszych recytatorów, ale przychodzi w końcu ten najmniej miły moment – trzeba wydać werdykt. W tym roku było to naprawdę bardzo trudne! Wybrać jedną osobę w kategorii wiekowej, która będzie reprezentować naszą gminę w finale konkursu. Nasze dzieci i młodzież recytują wspaniale, dzięki swoim rodzicom, opiekunom i wychowawcom. Konkursy stoją na bardzo wysokim poziomie. Z całego serca za ten wkład pracy serdecznie dziękujemy. Niestety regulamin konkursu jest nieubłagany i decyzja musiała zapaść.

Jury w składzie: Dioniza Boch- przewodnicząca i Agnieszka Szymańska-Wojtera postanowiło:

 • w kat. uczniów klas I – III szkoły podstawowej:
  – wyróżnić: Igora Bergiera ze szkoły Podstawowej w Łopuchowie, Michalinę Ewert ze Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie, Olenę Grefkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie, Olgę Kubisiak ze Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie;
  – nominację przyznać Wojciechowi Lutemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie, który zaprezentował wiersz Wiery Badalskiej „Jakie to wszystko ciekawe”;
 • w kat. uczniów klas IV – IV szkoły podstawowej:
  – wyróżnić: Magdalenę Borońską i Franciszka Błachowiaka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, Weronikę Hilszer ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie;
  – nominację przyznać Dagmarze Kacprzak ze Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie, Dagmara brawurowo wykonała wiersz Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha”;
 • w kat. uczniów klas gimnazjalnych:
  – wyróżnić Maję Spychalską i Martę Strejczyk, uczennice Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie;
  – nominację przyznać: Igorowi Bromberkowi z Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie.

Igor rewelacyjnie zarecytował (cudnie sepleniąc) bardzo trudny wiersz K.I. Gałczyńskiego „Strasna zaba” i opowiedział fragment prozy „Trzy wiedźmy” Terry Pratchett.

Słowa podziękowania należą się naszej wspaniałej Doni Boch. Dziękujemy za wsparcie, mądre rady, życzliwość i niezachwianą wiarę w możliwości naszych uczestników konkursów recytatorskich.

Za naszą finałową trójkę trzymamy kciuki, 23 listopada br. będą reprezentować naszą gminę na finale powiatowym w Gminnym Ośrodku Kultury „Sokół” w Czerwonaku.

 

Agnieszka Szymańska-Wojtera

Fot. Iwona Scheffler, Zdzisława Trojanowska