Sukces Chóru Dziecięcego „Canzona” w Sopocie

W miniony weekend Chór Dziecięcy „Canzona” wybrał się do Sopotu na 1. Międzynarodowy Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej. Przegląd połączony był z konkursem kolęd. Kolędowanie w różnych językach świata będzie można było usłyszeć zarówno w sali koncertowej na terenie Opery Leśnej jak i w Kościele Chrystusowym..W konkursie udział wzięły: Chór Dziecięcy „Canzona” z Murowanej Gośliny, Młodzieżowy Chór z Gniewu, chóry akademickie z Wilna oraz chóry dorosłe z Łotwy i Finlandii z Chełmna, Warlubia i Polic. Zespoły oceniało profesjonalne jury. Chór Dziecięcy „Canzona” zdobył brązowy dyplom w kategorii chóry dziecięce do lat 16. GRATULACJE!!!

Przy okazji pobytu na wybrzeżu młodzi chórzyści zwiedzili starówkę gdańską, Muzeum Żuraw, odwiedzili jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku, pospacerowali po sopockim molo a także zwiedzili Akwarium Gdyńskie.

Arleta Włodarczak

Fot. Joanna Przymusińska