Ferie z maratonem po galeriach sztuki

Dwa tygodnie ferii za nami. Pracownia sztuki MGOKiR przy ul. Mściszewskiej 10 , czynna w każdy wtorek w godz. 16.00 – 19.00 zorganizowała feryjny objazd wystaw prezentowanych w galeriach sztuki w Poznaniu. Uczestnicy zajęć mogli zobaczyć najciekawsze propozycje wystaw proponowane przez kilka galerii poznańskich.

W ramach objazdu galerii przez dwa dni zobaczyliśmy: wystawę impresjonistów „Malarze Normandii” w CK Zamek, wystawę „Dialog Struktur” Magdaleny Hoffmann (malarstwo) i Jensa Lawrenza (rzeźba) w galerii Profil, wystawę „Dusza Stepowa” malarstwa i obiektów oraz instalacji video Natalii Bażowskiej w Galerii Rodriguez, wystawę „Nowy Jork i Dziewczyna” Izabeli Gustowskiej w Galerii Art Stations. Obejście galerii poznańskich zakończyliśmy wizytą na wernisażu naszego kolegi, artysty młodego pokolenia , gośliniaka Łukasza Jankowskiego w poznańskiej Galerii Drewutnia. Łukasz Jankowski pokazywał swoje prace w Galerii w Pałacu w Murowanej Goślinie i stąd może być znany goślińskiej publiczności. Część z propozycji można jeszcze oglądać w Poznaniu. Zachęcamy do odwiedzenia galerii. Zapraszam również na zajęcia ze sztuki do pracowni MGOKiR. Z nami możesz poszerzyć swoje horyzonty i szlifować artystyczną formę.

Bartłomiej Stefański

Fot. Bartłomiej Stefański