Rekordowa frekwencja, czyli XIX Otwarte Mistrzostwa Gminy Murowana Goślina w Szachach

W dniu 6 marca 2016 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyły się XIX Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach. W goślińskim turnieju udział wzięła rekordowa liczba miłośników królewskiej gry. Zagrali u nas zawodnicy z: Poznania, Szamotuł, Swarzędza, Obornik, Tuczna, Prusiec, Rogoźna oraz reprezentanci gminy Czerwonak i oczywiście gospodarzy – gminy Murowana Goślina. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Murowanej Gośliny przystąpiło w grupie seniorów 22 zawodników, natomiast w grupie juniorów 24 młodych szachistów.

W obu grupach zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim, po siedmiu rundach wyłoniono najlepszych zawodników. W turnieju głównym (seniorzy) mistrzem Murowanej Gośliny na rok 2016 został Pan Adrian Kurz z Prusiec (gmina Rogoźno), na drugim miejscu uplasował się Dawid Bajerlein z Poznania, trzecie miejsce przypadło gośliniakowi – Leszkowi Szymańskiemu.

W kategorii juniorów pierwsze trzy miejsca zajęli:

1. Bogusz Maćkowiak – Poznań
  2. Jerema Jurałowicz – Murowana Goślina
  3. Damian Moliński – Słopanowo

Na zakończenie turnieju dyplomy, statuetki oraz nagrody pieniężne wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Pan Dariusz Urbański i w imieniu organizatorów Arleta Włodarczak, dyrektor Ośrodka Kultury. Zawody sędziowała bardzo sprawnie Pani Małgorzata Napierała. XIX Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach stały na bardzo wysokim poziomie i pokazały, że ta królewska dyscyplina ponownie stała się bardzo popularna. Świadczy o tym również duża liczba uczestników zajęć szachowych odbywających się w każdy poniedziałek o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury przy ul. Mściszewskiej 10.

Lista dotychczasowych Mistrzów Murowanej Gośliny w kategorii seniorów:

Do zobaczenia za rok w pierwszą niedzielę marca!

Tomasz Mizgier

Fot. Tomasz Mizgier