home

„Cztery pory roku z Vivaldim w tle”

12 marca 2016 r. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie zaprosił mieszkańców na wyjątkowy koncert pt. „ Cztery pory roku z Vivaldim w tle”. Głównym wykonawcą koncertu był zespół wokalny „Una Canto” z Długiej Gośliny, który od trzech lat prowadzi prof. Ewa Kandulska – Jakóbczyk. Od 2006 r. zespół działa w strukturze ośrodka kultury w Murowanej Goślinie.

Sobotni koncert był właściwie spektaklem, jedną całością, muzyczno – taneczną wędrówką przez wszystkie pory roku. Przepięknym tańcem baletowym każdą porę roku, za każdym razem w innym stroju rozpoczynała Marika Nazarewicz – gość specjalny koncertu, ona też wprowadzała na scenę drzewko symbolizujące każdą porę roku. Panie przygotowały mnóstwo rekwizytów na każdą porę roku, Pani prof. Ewa Kandulska – Jakóbczyk wypożyczyła z Akademii Muzycznej w Poznaniu gong, na którym solo podczas koncertu grała jej wnuczka Janeczka Jakóbczykówna.

Zaprezentowany repertuar był bardzo zróżnicowany. Koncert rozpoczął się znanym przebojem „Nim przyjdzie wiosna ” z rep. Czesława Niemena, który również zaśpiewany został na koniec całego koncertu. W wykonaniu zespołu „Una Canto” usłyszeliśmy m.in. przeboje: „Radość o poranku”, „Małgośka” „Bardzo smutną piosenkę retro”, piosenki zespołu Skaldowie, Alibabki, Anny Jantar, Zdzisławy Sośnickiej i Małgorzaty Ostrowskiej. W trakcie koncertu publiczność mogła wziąć udział w koncercie literackim „I kto to mówi?”. Główną nagrodę, ufundowany prze P. prof. Ewę Kandulską – Jakóbczyk tort zdobyły: Grażyna Maciejewska i Beata Antkowiak.

Na zakończenie koncertu Burmistrz Dariusz Urbański podziękował za przygotowanie wspaniałego koncertu i wręczył artystkom kwiaty.

W rolach głównych wystąpił: Zespół „Uno Canto” z Długiej Gośliny pod kierunkiem Ewy Kandulskiej – Jakóbczyk (reżyseria, akompaniament) śpiew: Krystyna Ciesielska, Sylwia Kaczmarek, Ewa Górska, Anita Górska, Elżbieta Pływaczyk, Małgorzata Ślewczuk, Krystyna Ługowska.

 

Tomasz Mizgier
Fot. Tomasz Mizgier