Siedemnaste Lofrowanie

Po raz siedemnasty sympatycy aktywnego wypoczynku spotkali się na Goślińskich Lofrach, zorganizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Na mecie, jak co roku witała wszystkich uczestników kierownik rajdu Pani Danuta Śliwa. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, pamiątkowy znaczek i materiały edukacyjne dotyczące Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonka.

Meta znajdowała się na parkingu leśnym w Zielonce, gdzie uczestnicy skosztowali pysznej grochówki i przystąpili do licznych konkursów. Nad ich sprawnym i bezpiecznym przebiegiem czuwała Liga Ochrony Przyrody ,,Ćma”, a konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej przygotowała i przeprowadziła Pani Monika Kanatowska. Pierwsze miejsce w konkursie wiedzy przyrodniczo-leśnej zajęła Grupa ,,Murowana Rodzina”, tuż za nią uplasowało się Gimnazjum w Kiszkowie i Szkoła Podstawowa w Rejowcu. Oczywiście nie zabrakło też popisów wokalnych, które sprawiły wszystkim ogromną frajdę, zarówno wykonawcom, jak i publiczności. Na koniec Pani Danuta Śliwa i Burmistrz Pan Dariusz Urbański wręczyli nagrody zwycięzcom wszystkich konkursów. Nagrody we wszystkich konkurencjach ufundował Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i zapraszamy za rok na osiemnasty, czyli ,,pełnoletni” już rajd.

Iwona Scheffler

Fot. Tomasz Mizgier