Kocham Ciebie Mamo!

W niedzielę 22 maja br. w ośrodku kultury odbył się koncert z okazji Dnia Matki. Wystąpił Chór Dziecięcy „Canzona” pod kierunkiem Adrianny Wtorkowskiej – Kubińskiej.

Na początku serdeczne życzenia wszystkim mamom złożył Burmistrz Dariusz Urbański. Chór zaprezentował zróżnicowany repertuar, były utwory ludowe polskie, bułgarskie, izraelskie, włoskie, muzyka filmowa, zarówno z filmów fabularnych i animowanych, utwory rozrywkowe i dziecięce. Solo wystąpiły Agata Ratajczak i Martyna Głodek. Występy chóralne urozmaicili pianiści solowymi prezentacjami. Wysłuchaliśmy gry Aleksandry Walkiewicz, Agaty Ratajczak, Małgorzaty Sulej, Magdaleny Dolińskiej i Filipa Jarzyńskiego. Akompaniowała chórowi Weronika Jarzyńska. Koncert trwał ponad godzinę . Licznie zgromadzona publiczności gorącymi brawami nagrodziła popisy twórcze młodych artystów. Dla swoich mam chórzystki przygotowały również życzenia i własnoręcznie wykonane upominki.

Bartłomiej Stefański
Fot. Bartłomiej Stefański