Prezentacja końcoworoczna Pracowni Sztuki MGOKiR

Montażem wystawy prac powstałych w Pracowni Sztuki zakończył się sezon artystyczny pracowni. Nasze wtorkowe spotkania zakończyliśmy we wtorek 5 lipca kawą i powieszeniem w Galerii Na Wzgórzu naszych prac. Wystawa nosi roboczy tytuł „Od lata do jesieni”. W sezonie wakacyjnym galerie nie proponują wielu wystaw i imprez. My postanowiliśmy pokazać prace w czasie wakacji, ponieważ jest dobra okazja na „złapanie widza”, bowiem piątkowe seanse kina letniego przyciągają publiczność, która niejako przy okazji może zobaczyć wystawę. Jak tytuł wskazuje wystawa powisi w galerii do jesieni. Zakończymy ją finisażem, którym jednocześnie otworzymy nowy sezon artystyczny. W nowym sezonie artystycznym zajmiemy się sztuką współczesną performance, doświadczeniami z dźwiękiem i materiami, instalacją artystyczną, sztuką bardziej interdyscyplinarną oraz tradycyjną jak np. grafika warsztatowa. Zapraszamy na nowe zajęcia już we wrześniu. Bardzo serdecznie za owocną pracę w tym sezonie artystycznym dziękuję uczestnikom. Swoje prace zaprezentowali : Kinga Mizgier, Laura Cisek, Iga Kasperczak, Roksana Musiał, Ewa Tys, Bogna Rakowska, Justyna Kochaj – Szczecińska, Irena Dukat, Ewa Maciejewska, Wojciech Wtorkowski. Wystawę pomagał wieszać Maksymilian Szczepaniak nasz wolontariusz i model, dzięki!

Czekamy na artystów chętnych do współpracy w nowym sezonie. Do zobaczenia we wrześniu!

Opiekun artystyczny pracowni Bartłomiej Stefański

Fot. Bartłomiej Stefański