Plener artystyczny Wojnówko

Przez trzy dni (16-18.09) artyści z pracowni sztuki MGOKiR tworzyli swoje dzieła na plenerze artystycznym . Od kilku lat tradycją jest już spotkanie przy pracy grupy entuzjastów sztuk pięknych. Artystów gościła na swojej działce znana goślińska malarka i rysowniczka Irena Dukat. Do dyspozycji twórców była piękna pracownia na świeżym powietrzu z przeszklonym zadaszeniem. Przy wspaniałej, wrześniowej pogodzie powstało kilkanaście ciekawych prac. Głównie w technice malarstwa akrylowego na płótnie ale też rysunki, szkice i prace malarskie na papierze.

Tematy przewijające się w pracach artystów, to inspirowane naturą motywy realistyczne, abstrakcyjne, portrety i anatomia człowieka. Wszystko powstało w hołdzie dla natury i człowieka. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Irenie Dukat oraz panu Zbigniewowi Śliwińskiemu i panu Pawłowi Kuźmie z firmy Campa – Art. za serdeczność, za płótno i krosna malarskie. Organizatorem pleneru był nasz Ośrodek Kultury, pomoc organizacyjną zapewnił Wojciech Wtorkowski. Wszystkim serdeczne dzięki! W plenerze udział wzięli: Irena Dukat, Marlena Majchrzak, Bogna Rakowska, Ewa Tys, Jarosław Kosakowski, Marek Szewczyk, Wojciech Wtorkowski, Maksymilian Szczepaniak (jako model) i Bartłomiej Stefański.

Bartłomiej Stefański

Fot. Bartłomiej Stefański