home

„Najważniejsza jest intencja”

Teatr Małych Form, działający w goślińskim ośrodku kultury podjął ogromne wyzwanie. W niedzielny wieczór 20 listopada br. zmierzył się z „Kwartetem dla czterech aktorów”, sztuką znakomitego dramaturga, kompozytora i muzykologa Bogusława Schaeffera. Reżyser spektaklu Marcin Matuszewski zaproponował widzom miejsca z czterech stron sali, w środku na scenie czterech aktorów. Pełen błyskotliwego aktorstwa spektakl powstający w interakcji z publicznością, częściowo improwizowany spotkał się z gorącym przyjęciem, aktorzy zostali poddani okrutnej próbie wytrzymałościowej, a całość była sporą dawką humoru, absurdu oraz wątpliwości zasianych przez występujących podczas ich specyficznych rozważań.

Sztuka opowiada o aktorach, o ich pracy, ale przede wszystkim o kondycji człowieka w chaosie dzisiejszego świata .Śledzimy perypetie artystów poszukujących ideału sztuki i formy, która zadowoliłaby ich wszystkich. Okazuje się to jednak niemożliwe, bo nie potrafią się ze sobą porozumieć.

„Najważniejsza jest intencja” – tak brzmi pointa spektaklu, a odpowiedź na pytanie, co było jego intencją, pozostaje dla widzów pytaniem otwartym, na które każdy powinien sam sobie odpowiedzieć.

OBSADA

  • Jakub Karpisiak
  • Karol Izert
  • Michał Pawłowski
  • Marcin Matuszewski

reżyseria: Marcin Matuszewski
obsługa techniczna: Lynn Kucharczyk

 

Tekst i zdjęcia Arleta Włodarczak