home

Tulipany, życzenia i koncert z okazji Dnia Kobiet

W niedzielne popołudnie, 12 marca br. w auli Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie odbył się wyjątkowy koncert, na który Burmistrz Dariusz Urbański zaprosił wszystkie Panie z okazji ich święta.

Koncert z okazji Dzień Kobiet od kilkunastu lat na dobre zagościł w kalendarzu imprez kulturalnych gminy Murowana Goślina.

Na początku Burmistrz  Dariusz Urbański złożył wszystkim Paniom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Koncert rozpoczął Żeński Chór „Canzona-Absolwent” pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej – Kubińskiej prezentując piosenki z Kabaretu Starszych Panów, opracowane i nagrane przez Marcina Matuszewskiego. Warto dodać, że oprócz pięknego wykonania utworów Panie zaprezentowały się w specjalnie przygotowanych kreacjach z lat sześćdziesiątych XX w. Po krótkiej przerwie na scenie pojawiła się Katarzyna Zawada, studentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu. „Pomyśl o mnie”, taki tytuł nosił koncert niezapomnianych przebojów Anny German, który tego dnia przedstawiała goślińskiej publiczności.

Pani Katarzyna jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym pierwszego miejsca na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anny German w Moskwie w 2015 r. W niedzielne popołudnie licznie zgromadzona publiczność była pod ogromnym wrażeniem występu Katarzyny Zawady. Młoda artystka zaprezentowała własną interpretację takich przebojów Anny German, jak m.in. „Człowieczy los”, „Wróć do Sorrento”, „Tańczące Eurydyki”,
Czas między kolejnymi częściami koncertu wypełniły opowieści Krzysztofa Zawady mówiące o życiu i twórczości Anny German. Na zakończenie koncertu publiczność obdarzyła artystkę bardzo gorącymi oklaskami.

Przybyłe na uroczystość Panie kwiatami obdarował Burmistrz Dariusz Urbański.

 

Tekst i zdjęcia: Tomasz Mizgier