FINAŁOWY RECYTATORSKI SHOW

W dniu 7 kwietnia 2017 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji odbył się Finał XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Wiosenne Przebudzenie”. W niezwykłej wiosennej scenografii przygotowanej przez Bartka Stefańskiego, gościliśmy recytatorów z gmin: Czerwonak, Dopiewo, Mosina, Stęszew, Suchy Las, Tarnowo Podgórne i Murowana Goślina.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości młodego człowieka, uczenie przez poezję tego, co najpiękniejsze i najwartościowsze w życiu. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Jury w składzie: przewodniczący – Cezary Bera, Dioniza Boch i Joanna Szalbierz-Kędzierska nie miało łatwego zadania. Zachwycały wszystkie prezentacje, idealnie dobrane teksty, doskonałe interpretacje i mistrzowska technika. W końcu gościliśmy najlepszych recytatorów.

Przed ogłoszeniem wyników, konkurs podsumował Cezary Bera, który szczerze gratulował wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu i warsztatu recytatorskiego. Wyrazy uznania recytatorzy usłyszeli od naszego burmistrza Dariusza Urbańskiego i Stanisława Woźniaka, radnego Rady Powiatu Poznańskiego.

Laureatami konkursu zostali:

Nagrody i dyplomy nasi laureaci otrzymali z rąk Dariusza Urbańskiego i Cezarego Bery. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Powiat Poznański.

W imieniu organizatorów chciałabym serdecznie podziękować jury, nauczycielom, instruktorom, a przede wszystkim uczestnikom konkursu za łączącą ich pasję w odkrywaniu nowych obszarów i piękna żywego słowa. Było nam niezmiernie miło wszystkich Was gościć w Murowanej Goślinie, serdecznie zapraszamy za rok.

Agnieszka Szymańska-Wojtera
Fot. Bartłomiej Stefański