„Goślińskie Lofry”

Po raz osiemnasty Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie zaprosili miłośników turystyki pieszej i rowerowej na Rajd Turystyczny po Puszczy Zielonka „Goślińskie Lofry”. Organizatorzy zaproponowali dziewięć tras, niestety po raz pierwszy w historii imprezy odnotowaliśmy słabą frekwencję.

Na mecie 27 maja br. w Stanicy Leśnej nad Jeziorem Wronczyńskim Wielkim pojawiło się około czterdziestu uczestników. Tradycyjnie przeprowadzono konkursy sprawnościowe i konkurs piosenki turystycznej. Artur Golis z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zorganizował konkurs przyrodniczy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek, a zwycięzcy poszczególnych konkursów nagrody.

Arleta Włodarczak

Zdjęcia: Tomasz Mizgier