home

PRAWIE DOTYKAJĄC

PRAWIE DOTYKAJĄC to tytuł wystawy Grażyny Szymały-Wołyńskiej, której otwarcie miało miejsce 29 maja br. na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w Kolegium Cieszkowskich. Grażyna Szymała-Wołyńska jest absolwentką rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Tworzy prace w drewnie, ceramice, zajmuje się medalierstwem. Uczestniczy w sympozjach, warsztatach, wystawach i plenerach w kraju i zagranicą. W naszym ośrodku kultury prowadzi Pracownię Rzeźby i Ceramiki dla dzieci i dorosłych.

Kuratorem wystawy jest Dawid Szafrański, który opisuje twórczość artystki: „W twórczości artystki jednym z ważnych aspektów jest wybór materiału do kreacji. W  woim dorobku posiada wiele prac stworzonych w szlachetnych materiałach. Jednym z nich jest drewno.”

Prace w drewnie możemy zobaczyć na tej wystawie. Realizacje wystawione we wnętrzu galerii i zdjęcia realizacji w przestrzeni otwartej.

Dawid Szafrański : „W pracach Grażyny Szymały-Wołyńskiej widzę wielość w kreacji: transformację form, indywidualny, stosowany porządek oraz różnorodność połączeń i utrwaleń fragmentów wyobraźni, uczuć, duchowości, sfery marzeń, pragnień i wspomnień.”

Publiczność przybyła na otwarcie wystawy miała okazję dotknąć  ych sfer bezpośrednio w obecności autorki. To było bardzo ciekawe doświadczanie. Doświadczyć „PRAWIE DOTYKAJĄC” można jeszcze do 18 czerwca. Serdecznie polecamy obejrzenie wystawy. Przypomnijmy: Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ul. Wojska Polskiego 71c, Kolegium Cieszkowskich.

 

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański