home

W prezencie od Mikołaja śnieg!

Całe niebo gwiazd spadło na naszą choinkę, wszystkie diamenty świata, taki mamy skarb na Nowym Rynku. Po raz trzeci ośrodek kultury w Murowanej Goślinie wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Zielone Wzgórza” sprezentował mieszkańcom osiedla i gościom z okazji Mikołajek Jarmark Mikołajkowy. Każdego roku wspaniale rozświetlona choinka przyciąga pod swoje zielone, pachnące skrzydła gałęzi ludzi spragnionych atmosfery świątecznej. To wokół niej skupia się życie w tym świątecznym czasie, rozstawiane są stragany z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, biżuterią i piernikami, pysznym ciastem i bezalkoholowym grzańcem. Tu mieszkańcy bawią się i nastrajają na święta. W tym roku wzorem ubiegłych lat odbyły się konkursy, konkurs na „Najsmaczniejsze i najpiękniejsze goślińskie pierniczki” i konkurs plastyczny „Tak wygląda mój Mikołaj”. Jury w składzie: Urszula Piętka, Arleta Włodarczak i Adam Szweda postanowiło wyróżnić Maję Nowak, a tytuł „Najsmaczniejszych i najpiękniejszych goślińskich pierniczków” III Jarmarku Mikołajkowego przyznać „Wypiekarni” z Nowego Rynku. W konkursie plastycznym przyznano trzy równorzędnie nagrody, które otrzymali: Weronika Czekała (lat 5), Amelka Trzcińska (lat 6) i Alicja Wachowiak (lat 10). Laureaci obu konkursów otrzymali nagrody, które ufundowała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zielone Wzgórza”. Po uroczystym wręczeniu nadszedł czas na specjalne świąteczne życzenia dla mieszkańców od Burmistrza Dariusza Urbańskiego i Prezesa SM „Zielone Wzgórza” Adama Szwedy.

Dziewczyny ze Stowarzyszenia „Fanaberia” poprowadziły zajęcia i zabawy z najmłodszymi dziećmi na jarmarku. W dwóch odsłonach wystąpił Zespół Folklorystyczny „Goślinianie” pod kierunkiem Marzenny Karbowskiej, prezentując barwne stroje i przepiękne tańce polskie.

Kulminacją i tym na co czekali wszyscy było przybycie Mikołaja. W tym roku zjawił się on z olbrzymim kotem, który porwał wszystkich w wir szalonej zabawy. Wszyscy można powiedzieć „dostali kota” na punkcie Mikołaja i zaczęło się takie szaleństwo, że aż w tej magicznej atmosferze zaczął sypać śnieg! Magia i czar wieczoru zadziałały! Jak to bywa na pięknych balach aż się w głowie kręci, a taki tytuł miało przedstawienie „Świąteczny bal dla Mikołaja w Królestwie Zabawek”. Magicznym przedstawieniem teatralnym i rozdaniem słodkości dla dzieci zakończyło się to spotkanie.

Pisząc to, za oknem widzę pozostała tylko samotna choinka cała w gwiazdkach. Odwiedzajcie ją, nikt nie może być sam w taki czas. Wszystkiego Dobrego!

 

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański