home

ARTYSTYCZNE FERIE

Artystyczne ferie w ośrodku kultury dobiegły końca. W tym roku zaproponowaliśmy młodym artystom możliwość spędzenia wolnego czasu ferii w dwóch warsztatach tematycznych.

Warsztat majsterklepki

Kochani ! Bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą obecność na zajęciach warsztatu majsterklepki. Bawiliśmy się świetnie! W tym roku przybyliście rekordowo licznie. Zbudowaliśmy dwadzieścia fantastycznych gitar. Pracę zaczęliśmy od obróbki drewna, poprzez montaż poszczególnych elementów instrumentu, nadanie mu spersonalizowanego dizajnerskiego wyglądu, naciągnięcie strun po skonstruowanie specjalnych, czułych mikrofonów dotykowych podłączonych do konsoli miksera i głośnika. Powstała też perkusja z butli po wodzie i kanistrze po rozpuszczalniku i starego krzesła. Zakończyliśmy głośnym jam sesion. Pracownia stała się muzycznym studio doświadczalnym, gdzie bawiliśmy się dźwiękiem i doznaliśmy spotkania z naszym wewnętrznym rytmem. Bo każdy ma swój fantastyczny bit ,  który nosi w sobie,  to najwspanialszy instrument świata – bijące serce ! Bądźcie spontaniczni i rytmiczni, grajcie na wszystkim, wystukujcie rytmy gdzie się da, róbcie wielkie bum bum ! Dzięki ! Do zobaczenia !

Bartłomiej Stefański

 

Pracownia plastyczna KOGEL MOGEL

Pracownia plastyczna KOGEL MOGEL  pękała w szwach. Musieliśmy zaanektować korytarz ośrodka kultury tak, aby każdy artysta miał swobodę w działaniu i tworzeniu. W pierwszym tygodniu powstały kartonowo- papierowe dinozaury. Między  innymi powabny Wacław czy czerwony Zdzisław. W drugim tygodniu zabawiliśmy sie w architektów i tak powstała trójwymiarowa makieta magicznego miasta nocą. Chciałabym serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom kreatywności, niesamowitej wyobraźni i niekończących się pomysłów. Potrafiliście pracować w grupach i indywidualnie. Wasze niezwykłe prace  robią wrażenie! Z jednej strony wywołują uśmiech, a z drugiej podziw.

Zachwycona z uśmiechem na twarzy Agnieszka Szymańska- Wojtera

 

Przez najbliższe dwa tygodnie w Galerii na Wzgórzu w ośrodku kultury przy ul. Mściszeskiej 10 można będzie zobaczyć wystawę naszych dzieł powstałych w obu pracowniach.

zdjęcia: Agnieszka Szymańska-Wojtera, Iwona Scheffler, Tomasz Mizgier, Bartłomiej Stefański