Szachowe Mistrzostwa

W dniu 4 marca 2018 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyły się XXI Otwarte Mistrzostwa Gminy Murowana Goślina w Szachach.

W tegorocznym turnieju udział wzięło 35 zawodników m.in. z: Poznania, Bydgoszczy, Nakła, Świecia, Rogoźna, Wągrowca, Czerwonaka i oczywiście Murowanej Gośliny. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Murowanej Gośliny przystąpiło w grupie seniorów 19 zawodników, natomiast w grupie juniorów 16 młodych szachistów. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 15 minut partia dla zawodnika.

W kategorii seniorów w turnieju najlepsi okazali się:

1. Mikołaj Nowak – Konin
  2. Adrian Kurz – Wągrowiec
  3. Roman Gospodarczyk – Poznań

W kategorii juniorów, pierwsza trójka to:

1. Gracjan Bromski – Bydgoszcz
  2. Wiktor Wiśniewski – Nakło
  3. Julian Kuryłłowicz-Kaźmierczak – Poznań

Link do wyników całego turnieju:

Na zakończenie turnieju dyplomy, statuetki, nagrody pieniężne dla zwycięzców oraz upominki dla najmłodszego i najstarszego szachisty turnieju wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusz Urbański i w imieniu organizatorów Arleta Włodarczak, dyrektor Ośrodka Kultury.

Sędzią głównym tegorocznych zawodów był Pan Jarosław Wiśniewski – sędzia klasy pierwszej oraz Prezes Kujawsko – Pomorskiego Związku Szachowego. Turniej przebiegał w miłej atmosferze fair play.

Lista dotychczasowych Mistrzów Murowanej Gośliny w kategorii seniorów:

Do zobaczenia za rok w pierwszą niedzielę marca!

Tekst i zdjęcia: Tomasz Mizgier