home

Wernisaż wystawy Krzysztofa Lewicza „Dwa Światy”

22 marca w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie odbył się wernisaż wystawy obrazów leśniczego Leśnictwa Łopuchowo p. Krzysztofa Lewicza. Pojawiło się bardzo wiele osób związanych z leśnictwem, rodzina, przyjaciele, znajomi. Wystawę otworzyli Arleta Włodarczak – Dyrektor Ośrodka Kultury oraz Konrad Strykowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie.

Autor wystawy – leśnik artysta. Ciągle poszukuje formy, która pozwoli mu przedstawić w jaki sposób widzi otaczający go świat. Ciepło barw, perfekcyjna gra światła w obrazie i ukazanie przyrody w obrazach idealnie komponują się ze sobą przenosząc odbiorcę w głąb lasu, który zwykle przedstawiają obrazy p. Krzysztofa.

„Użycz uszy muzyce, otwórz oczy na obrazy i… przestań myśleć! Zapytaj tylko siebie, czy te prace pozwoliły ci przechadzać się po dotychczas nieznanym świecie. Jeśli odpowiedź brzmi tak, to czego chcesz więcej?” Te słowa wypowiedział kiedyś Wassily Kandinsky a wczoraj jakże trafnie zostały przywołane przez autora wystawy. 

Krzysztof Lewicz przygodę z malarstwem rozpoczął już w wieku 13 lat. Swoje prace prezentował już w Klubie studenckim Dziupla oraz na wielu ogólnopolskich wystawach i konkursach plastycznych. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Amatorskiej Leśników OPTAL w Gołuchowie. Zdobył również nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. Pejzaż Polski oraz w Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa i Rzeźby Leśników.

Czasami pomysłem do namalowania obrazu może być nawet niechcący strącone na podłogę ciasteczko z kawą przyniesione przez żonę – swoiste action painting.

Kiedy obraz jest skończony? „Gdy zabieram się do malowania mam w głowie jakiś pomysł, wizję tego co chcę stworzyć. Na początku powstaje szkic, malunek akwarelą. Obraz jest skończony, kiedy już zupełnie nie przypomina tego, co chciałem namalować. Zdarza się że poprawiam obraz wiele, wiele razy. Jednego razu tak mocno „poprawiałem” obraz, że ostatecznie już nie było go zupełnie. Przed poprawkami zrobiłem zdjęcie a potem zastanawiałem się gdzie ten obraz jest. A tak naprawdę już nie istniał bo został tak mocno poprawiony.”

Na wystawę prac Krzysztofa Lewicza zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 do Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie ul. Mściszewska 10. Wystawa będzie czynna do 23 kwietnia 2018r.

 

Kamila Małecka
Nadleśnictwo Łopuchówko

Fot. Tomasz Mizgier