„Kraina baśni i bajek”

Pod tym tytułem po raz czternasty obchodziliśmy w naszej gminie Międzynarodowy Dzień Teatru. Uroczystego otwarcia Gminnego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych Teatralia 2018, w imieniu organizatorów dokonały Monika Nowak- Bajer -dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie i Arleta Włodarczak -dyrektor ośrodka kultury w Murowanej Goślinie.Z roku na rok prezentowane spektakle są coraz lepsze, odważniejsze. Zaskakują treścią i formą prezentacji. Nasi mali aktorzy są bacznymi obserwatorami, potrafią wychwycić nasze przywary, słabości i często irracjonalne zachowania. Wszystko wkomponowane w magiczny świat bajki, które często są osadzone w naszych realiach. Kopciuszek, wilk, czerwony kapturek czy książę a nawet bogowie z Olimpu świetnie ogarniają nowinki techniczne. Komórka, facebook czy internet to oczywisty i powszedni element ich życia.

Na zakończenie burmistrz Dariusz Urbański złożył wyrazy uznania i podziękował za udział w tej teatralnej przygodzie aktorom, opiekunom i reżyserom.
Wszystkie grupy teatralne i opiekunowie otrzymali z rąk Burmistrza Murowanej Gośliny Dariusza Urbańskiego, Moniki Nowak -Bajer dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 i Arlety Włodarczak- dyrektor ośrodka kultury pamiątkowe dyplomy, przepiękne statuetki i łakocie.

A ja w imieniu organizatorów jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom i reżyserom za wspaniałą przygodę teatralną, którą mogliśmy przeżyć dzięki Wam. Serdeczne gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich naszych aktorów.

Agnieszka Szymańska- Wojtera
Fot. Tomasz Mizgier

W przeglądzie udział wzięli: