Finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych „Wiosenne Przebudzenie” – Murowana Goślina 6.04.2018 r.

Konkurs Recytatorski „Wiosenne Przebudzenie” to najstarsza  impreza cykliczna Powiatu Poznańskiego. W tym roku odbyła się po raz dziewiętnasty. Zgłoszenia nadesłały gminy: Czerwonak, Tarnowo Podgórne, Stęszew, Mosina, Suchy Las, Swarzędz, Murowana Goślina. Imprezę zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie.  Upominki dla wszystkich uczestników przekazał Powiat Poznański.

Obowiązki jury pełnili: Cezary Bera (przewodniczący) i Dioniza Boch.

Z zimowego snu, pomogła wybudzić się uczestnikom pełna przejęcia atmosfera, wiosenna scenografia i prawdziwa wiosna za oknem.

Po obradach jury wyłoniło laureatów, przyszedł czas na wręczenie nagród. Konkurs zaszczycili  swoją obecnością : Krystyna Przygońska – Przewodnicząca Komisji Oświatowo-Społecznej Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie, Stanisław Woźniak – Radny Rady Powiatu Poznańskiego i Dorota Brajewska – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu oraz Spraw Społecznych naszego Urzędu Miasta i Gminy. Właśnie przedstawiciele władz gminy i powiatu mieli przyjemność obdarować uczestników i laureatów: upominkami, kwiatami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

A oto laureaci naszego konkursu:

grupa najmłodsza:

grupa młodsza:

grupa starsza:

Wszystkim gratulujemy! Dziękujemy ośrodkom kultury z Powiatu Poznańskiego za przygotowanie eliminacji gminnych, dziękujemy młodym recytatorom, ich instruktorom i rodzicom za przygotowanie do konkursu. Warto „obudzić się wiosną”.  Na zakończenie organizatorzy zorganizowali krótkie warsztaty dla uczestników. Dzieci poznawały tajniki pięknego mówienia i zachowania scenicznego.

Arleta Włodarczak
Zdjęcia: Tomasz Mizgier