home

Święto miast partnerskich w Murowanej Goślinie

Dyrektor festiwalu prof. Elżbieta Wtorkowska postanowiła na XI Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. ks. Edmunda Szymańskiego ponownie zaprosić zespoły z zaprzyjaźnionych miast we Francji i w Niemczech. W majowy weekend w Murowanej Goślinie rozbrzmiewała muzyka i śpiew, a na ulicach naszego spacerowało ponad sto gości z zagranicy.

W sobotę 19 maja br. w auli szkoły przy ul. Mściszewskiej odbył się koncert miast partnerskich Hemmingen-Yvetot-Murowana Goślina.

Wystąpili:

  • Zespoły Szkoły Muzycznej w Hemmingen, której dyrektorem jest Martina Zimmermann:
  • Prima Vista Brass, Dyrygent: Marcus Bellmund i Frank Reinicke
  • Chór PopChor’n i zespół rozrywkowy, Dyrygent: Laszlo Gulyas, Martina Zimmermann
  • Zespół fletowo-gitarowo-smyczkowy
  • Chór La Maîtrise de Seine-Maritime z Yvetot we Francji, Dyrygent Mathias Charton

i nasze goślińskie chóry „Canzona” pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej.

Licznie zgromadzona publiczność doznała niesamowitej uczty duchowej, owacją na stojąco nagrodziła znakomitych artystów. Podziękowania dla zespołów z miast partnerskich przekazał wiceburmistrz Krzysztof Oczkowski.

Hemmingen i Yvetot są miastami partnerskimi Murowanej Gośliny, finał koncertu podkreślał ideę partnerstwa miast, poprzez wspólne wykonanie popularnych piosenek z repertuaru Queen przez chór z Francji, zespoły z Hemmingen oraz chóry „Canzona”.

Zespoły ze Szkoły Muzycznej w Hemmingen koncertowały także w poniedziałek 21 maja, przed południem dla młodzieży szkolnej w Murowanej Goślinie, a wieczorem dla mieszkańców Obornik.

 

Arleta Włodarczak
Zdjęcia: Tomasz Mizgier