Festyn z okazji Dnia Dziecka w cieniu starych drzew

Rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka odbył się w tym roku 3 czerwca w parku miejskim. Symbolicznego otwarcia strefy rekreacji dla dzieci i dorosłych dokonali burmistrz Dariusz Urbański i przewodniczący Rady Miejskiej Konrad Strykowski, złożyli także życzenia licznie przybyłym do parku dzieciom.  Przygotowano mnóstwo atrakcji dla naszych milusińskich, trzygodzinny program zapewniła Filharmonia Pomysłów z Poznania. Do wspólnej zabawy namawiał wodzirej i zając HIP-HOP.  Na początku Filharmonia Pomysłów zaprezentowała przedstawienie dla dzieci pt. „Dyl Smyk-Smyczkowski”, opowieść o niezwykłej przyjaźni stolarza i małego Dyla, który szuka swojej rodziny. Bardzo dużo dzieci wzięło udział w muzyczno-sportowych warsztatach, ogromnym powodzeniem cieszyły się bezpłatne dmuchańce, byli też zainteresowani warsztatami z klockami lego. Atrakcyjny pokaz  i kurtynę wodną przygotowała  Młodzieżowa Drużyna OSP w Murowanej Goślinie, a dorośli druhowie naszej jednostki upiekli dla wszystkich uczestników festynu pyszne kiełbaski. Pomysł burmistrza aby połączyć festyn z otwarciem strefy rekreacji w parku okazał się strzałem w dziesiątkę, przy upalnej pogodzie cień starych drzew dawał wytchnienie i chłód. Niedzielne popołudnie to miło i rodzinnie spędzony czas.

Organizatorem festynu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie.

Serdecznie dziękujemy za pomoc:

Arleta Włodarczak|
Zdjęcia: Tomasz Mizgier

Festyn zrealizowano ze środków finansowych Gminy Murowana Goślina

Sponsorem głównym był  Gaz System.