Tajemniczy świat dekoracji

W środę 13 czerwca br. w Galerii na Wzgórzu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji przy ul. Mściszewskiej 10 odbyło się otwarcie wystawy prac uczestników Pracowni Rzeźby i Ceramiki, jest to już dziewiętnasta wystawa tej pracowni.. „Motywy dekoracyjne”, bo taki tytuł nosi wystawa ozdobiły jedną ze ścian galerii. Wystawa pokazuje prace dzieci i dorosłych, podopiecznych znanej goślińskiej rzeźbiarki Grażyny Szymały-Wołyńskiej. Na glinianych tabliczkach możemy zobaczyć rozmaite wzory i motywy stanowiące elementy dekoracji. O czym nam mówią prace? Musimy przyjrzeć się z bliska wnikając w świat zapisany na tabliczkach, co może nam dostarczyć zaskakujących doznań estetycznych i wiele zabawy. Możemy pobawić się w badaczy starożytnych kultur i znaleźć w pracach odbicie współczesności.

Motywy dekoracyjne umieszczano od dawien dawna na przedmiotach codziennego użytku, tkaninach, ścianach, ozdobach, biżuterii. Można o nich powiedzieć, że są wszędzie. Mają one szczególne znaczenie. Mówią bardzo wiele o czasach, w których żyjemy.
Grażyna Szymała-Wołyńska

Wystawa czynna do 29 czerwca od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00