home

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej oraz XIV Zjazd Gośliniaków

Dwa tytułowe wydarzenia miały miejsce w Murowanej Goślinie w dniu 28 lipca 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Mściszewskiej. 

Uroczystą Sesję otworzył przewodniczący Konrad Strykowski, który poinformował, że w całości dotyczyć będzie ona przyjęcia stanowiska dotyczącego 100-lecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Następnie Krystyna Przygońska, przewodnicząca Komisji Oświatowo-Społecznej RM odczytała uchwałę zawierającą stanowisko rady oraz zaapelowała do mieszkańców o godne uczczenie tych ważnych rocznic: „Składamy hołd tym, którzy walczyli za Ojczyznę – ich poświęcenie i patriotyzm winny być dla nas i przyszłych pokoleń przykładem do naśladowania.”.

Po zakończeniu sesji goście obejrzeli film przedstawiający ubiegłoroczny Zjazd Gośliniaków, z krótkimi wywiadami i opiniami o spotkaniu. Po tym wprowadzeniu burmistrz Dariusz Urbański powitał ze sceny gości XIV Zjazdu. Przygotowane na filmy w obrazach podsumowały najważniejsze wydarzenia w naszej gminie w ciągu ubiegłego roku. Następnie skomentował je burmistrz: od omówienia akcji pomocowej po rozszczelnieniu gazociągu, po główne inwestycje i plany na najbliższe działania. Burmistrz przedstawił także gościom projekt skierowany do seniorów z naszej gminy – Goślińską Kartę Seniora, dzięki której członkowie lokalnego stowarzyszenia mogą korzystać z licznych rabatów na produkty i usługi. Jako pierwsze osoby swoje karty odebrały Irena Błachowiak i Jolanta Stern. 

W następnym punkcie programu głos zabrali uczestnicy zjazdu: Tadeusz Senniak odczytał wiersz o Murowanej Goślinie, natomiast Marian Pflanz i Zygmunt Karpiński skupili się na potrzebie zachowania dla potomnych rozmaitych lokalnych pamiątek i o przekazywanie takowych apelowali do zebranych. Z kolei z inicjatywy Apoloniusza Twaroga uczciliśmy chwilą ciszy pamięć o tych Gośliniakach, którzy już odeszli.

Na koniec, tradycyjnie już wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie, a kolejną godzinkę Gośliniacy spędzili przy kawie i ciastach, na rozmowach oraz wspomnieniach.

Bardzo dziękujemy za Państwa udział!

 

Monika Paluszkiewicz
Zdjęcia: Tomasz Szwajkowski