home

Mikołajki z takiej bajki…

W niezwykłej scenerii, obok cudnej choinki, 6 grudnia nasz ośrodek kultury zorganizował Koncert Mikołajkowy dla dzieci. Przed koncertem na scenie wystąpił Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusz Urbański i Prezes SM „Zielone Wzgórza” Adam Szweda, którzy złożyli serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku wszystkim dzieciom, rodzicom i dziadkom, którzy tłumnie zgromadzili sie na płycie Nowego Rynku.

Po życzeniach przyszedł czas na magiczną opowieść. Dawno, dawno temu, dokładnie 1000 lat temu 6 grudnia zebrała się Wielka Rada Elfów, aby wybrać ze swojego grona najlepszych pomocników św. Mikołaja. Było to zaszczytne i bardzo odpowiedzialne zadanie, bo bez ich pomocy Mikołaj nie dotarłby do wszystkich dzieci. Przyszedł jednak czas na zmianę i ponowny wybór pomocników dla św. Mikołaja. Dlatego tym razem Wielka Rada Elfów zebrała sie w Murowanej Goślinie, dokładnie na oś. Zielone Wzgórza, aby spośród naszych dzieci wybrać przyszłych pomocników. Dzieci z pomocą elfów i magicznej księgi miały do wykonania mnóstwo zadań min. skompletować strój dla Mikołaja, stworzyć wielki łańcuch z bombek, rozwiązać zagadki, zaśpiewać i zatańczyć. Ze wszystkimi zadaniami dzieci doskonale sobie poradziły. Dzięki ich zaangażowaniu przybył św. Mikołaj prosto z Laponii, który zapewnił że każde dziecko otrzyma na gwiazdkę prezent. Na zakończenie dzieci duże i małe otrzymały słodki upominek. A kto chciał mógł zrobić sobie zdjęcie, przybić piątkę z Mikołajem. Byli też tacy, którzy zapewniali Mikołaja o swoim nienagannym zachowaniu, a niektórzy milusińscy zapewniali jak bardzo go kochają.

W imieniu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji dziękujemy za wsparcie finansowe Gminie Murowana Goślina i Spółdzielni Mieszkaniowej „Zielone Wzgórza”.

tekst: Agnieszka Szymańska-Wojtera

zdjęcia: Bartłomiej Stefański