WOŚP – „POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE”

13 stycznia 2019 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po dwudziesty siódmy. Tradycyjnie i nasza gmina grająca już 26 lat z Najpiękniejszą Orkiestrą Świata nie pozostała obojętna na pomoc dla najmłodszych. „POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE” pod właśnie takim hasłem zagraliśmy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Podobnie jak w latach ubiegłych Sztab XXVII Finału mieścił się budynku biblioteki. Już od wczesnych godzin rannych pomimo bardzo niesprzyjającej pogody do kwestowania wyruszyło 52 wolontariuszy na teren całej naszej gminny.

W tym roku zebraliśmy 65.992,55 złotych, 58,47 euro i walutę innych krajów. Trochę zabrakło do ubiegłorocznego rekordu 68.098,79 zł, ważne że pokazaliśmy nasze gorące serca i szczodrość.

Tegoroczny finał najpiękniejszej orkiestry świata, która pod kierunkiem Jurka Owsiaka zagrała w naszej gminie przedstawiamy w krótkich relacjach:

zorganizowane przez uczniów SP nr 2: Nadię Dolatę, Wojtka Janiszewskiego, Maksa Marczaka, Bartka Kaszyńskiego i Macieja Stawickiego. Sprzedaż oranżady z metalowym serduszkiem WOŚP przyniosła orkiestrze 1.786,24 zł.

Radość podsumowań przerwała tragiczna wiadomość o ataku na Prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. Murowana Goślina łączy się w bólu i smutku z rodziną śp. Pawła Adamowicza i mieszkańcami Gdańska.

Sponsorzy „Światełka do nieba” 2019

Kochani!!!

Pragnę podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli tegoroczny 27 finał WOŚP. To dzięki wspaniałym wolontariuszom, darczyńcom, przyjaciołom, sponsorom i oczywiście mieszkańcom naszej gminy uzyskaliśmy piękny wynik!

Za wszelką pomoc i życzliwość jeszcze raz serdecznie dziękuję. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Tomasz Mizgier
Szef Goślińskiego Sztabu 27. Finału WOŚP

PRZYJACIELE GOŚLIŃSKIEGO SZTABU 27. FINAŁU WOŚP

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

22 lata DZIAŁALNOŚĆI

Klubu HDK PCK ,,Gośliniacy w WOŚP

Od VI do XXVII finału WOŚP oddaliśmy ponad 1986,5 litrów krwi. Jesteśmy jedynym klubem w kraju, który ma taki wynik oddania krwi w ramach WOŚP.

Podziękowanie klubu HDK PCK ,,Gośliniacy”

Za pomoc i wsparcie w organizacji 27. finału WOŚP, w przeprowadzeniu 22 akcji zbiorowej poboru krwi i rejestru do banku szpiku osób niespokrewnionych oraz za przekazanie nagród do konkursów w Szkole Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie

Przyjaciele Klubu HDK PCK „GOŚLINIACY”

Serdecznie dziękuję!