WYJAZD NA WYSTAWY Z PRACOWNIĄ SZTUKI

W czwartek 17 stycznia br. uczestnicy zajęć pracowni sztuki wybrali się na artystyczne zwiedzanie poznańskich galerii sztuki. Głównym celem wyjazdu była wystawa ilustracji Joanny Concejo w Galerii Design Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. JOANNA CONCEJO – (ur.1971) – graficzka, ilustratorka, autorka książek wizualnych. Ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w I Pracowni Plakatu prof. Grzegorza Marszałka). Od 1998 roku na stałe mieszka w Paryżu. Jej prace możemy zobaczyć między innymi w książkach Olgi Tokarczuk.

Na wystawie zobaczyliśmy oryginalne rysunki, które pojawiły się w książkach jako ilustracje. Ciekawym było porównanie prac oryginalnych z wydrukowanymi w książkach. Zobaczyliśmy jeszcze dwie wystawy w Arsenale na Starym Rynku. W najbliższym czasie na zajęciach w pracowni będziemy realizować temat ilustracji do wybranej, lub napisanej samemu bajki. Wszystkich chętnych na przygodę z ilustracją zapraszamy na zajęcia w każdą środę od 16.00 do 21.00 w ośrodku kultury przy ul. Mściszewskiej 10.

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański