Rekordowa frekwencja!

W dniu 3 marca 2019 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyły się XXII  Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach. Tegoroczny turniej okazał się rekordowy pod względem liczby uczestników. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Murowanej Gośliny przystąpiło w grupie seniorów 27 zawodników, natomiast w grupie juniorów 21 młodych szachistów. Zagrali u nas zawodnicy z: Poznania, Konina, Bydgoszczy, Swarzędza, Obornik, Jarocina, Zakrzewa, Żnina oraz reprezentanci gminy Czerwonak i oczywiście gospodarzy – gminy Murowana Goślina. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

W kategorii seniorów w turnieju najlepsi okazali się:

1. Mikołaj Nowak – Konin (zeszłoroczny zwycięzca turnieju)
  2. Kamil Chaczyński – Zakrzewo
  3. Mateusz Różański – Poznań (8-latek startujący w grupie seniorów)

W kategorii juniorów, pierwsza trójka to:

1. Szymon Podlewski – Bydgoszcz
  2. Jan Cholewa – Poznań
  3. Gracjan Bromirski – Bydgoszcz

Link do wyników całego turnieju:

Warto wspomnieć o Mateuszu Różańskim, to właśnie ten 8-latek zajął 3 miejsce w grupie seniorów. Jest to bez wątpienia pierwszy przypadek w 22-letniej historii turnieju aby w tak młodym wieku znaleźć się na podium turnieju seniorskiego. Mateusz Różański ma już w swojej krótkiej karierze szachisty wiele sukcesów. Jest m.in. zwycięzcą Pucharu Polski do lat siedmiu.

Na zakończenie turnieju dyplomy, statuetki, nagrody pieniężne dla zwycięzców oraz upominki dla najmłodszego i najstarszego szachisty turnieju wręczyli: Arleta Włodarczak, dyrektor Ośrodka Kultury oraz Jarosław Wiśniewski sędzia zawodów.

Sędzią głównym tegorocznych zawodów był Pan Jarosław Wiśniewski – sędzia klasy pierwszej oraz Prezes Kujawsko – Pomorskiego Związku Szachowego. Turniej przebiegał w miłej atmosferze fair play.

Lista dotychczasowych Mistrzów Murowanej Gośliny w kategorii seniorów:

Do zobaczenia za rok w pierwszą niedzielę marca!

Tekst i zdjęcia: Tomasz Mizgier