XV Gminne Teatralia

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. W naszej gminie świętowaliśmy ten dzień 29 marca br., w auli SP nr 1 odbył się XV Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych „W krainie baśni i bajek”.

Z teatralną przygodą zmierzyło się ponad 120 aktorów z dziesięciu grup. Młodzi artyści z roku na rok wykazują większe zaangażowanie, poziom artystyczny imprezy niewątpliwie wzrasta. Od kilku lat w przeglądzie bierze udział gośliński Warsztat Terapii Zajęciowej, ich tegoroczny teatr cieni wzbudził podziw publiczności. Miło, że wśród widzów pojawili się rodzice, którzy kibicowali swoim pociechom.

Wszystkie grupy teatralne oraz ich opiekunowie zostały docenione statuetkami oraz słodkościami.

Zaprezentowały się grupy teatralne:

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W MUROWANEJ GOŚLINIE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W MUROWANEJ GOŚLINIE

SZKOŁA PODSTAWOWA W ŁOPUCHOWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA W BIAŁĘŻYNIE

SZKOŁA PODSTAWOWA W DŁUGIEJ GOŚLINIE

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ W MUROWANEJ GOŚLINIE

w spektaklu „Królewna Śnieżka” w reżyserii Dominiki Kołsut

Organizatorami przeglądu byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji i Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie.

Arleta Włodarczak
Zdjęcia: Tomasz Mizgier