Wystawa „Architektura i przyroda w malarstwie”

W sobotę 13 kwietnia br. w Galerii na Wzgórzach w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” miał miejsce wernisaż wystawy artystów z Obornik. Swoje prace zaprezentowali: Ewa Sundmann-Stroińska, Maria Kasperczak, Zygmunt Kaczmarek i Stanisław Kolanus.

Motywem przewodnim wystawy jest architektura i pejzaż w malarstwie. Zobaczyć można obrazy olejne, pastele, rysunki i akwarele. Artyści przedstawiają pejzaż miejski i wpisaną w niego naturę. Często osobno umieszczając w przestrzeni swoich prac motywy architektoniczne i przyrodnicze stawiają pytanie, o to gdzie przebiega podział i granica, między tym co wykreowane przez człowieka, a tym co dzikie i przynależne naturze. Miasto w naturze, czy natura w mieście? Zadając to pytanie są jednocześnie świadkami zmian, znikania z przestrzeni miasta budynków i elementów przyrody. Zapraszamy !

Wystawa czynna do 28 czerwca od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 do 20.00

tekst: Bartłomiej Stefański