2098734452447 ?

„Zakodowane-Cyfra-Znak” to tajemniczy tytuł tegorocznej wystawy Pracowni Rzeźby i Ceramiki. Zagadkowo prezentują się cyfry na ścianach Galerii „Na Wzgórzu”. Wśród zakodowanych ciągów liczb z pewnością odczytać można jubileuszową „20”, bo tyle lat minęło od założenia w ośrodku kultury Pracowni Rzeźby i Ceramiki, którą prowadzi Grażyna Szymała-Wołyńska. Kody kreskowe i systemy liczbowe kryją w sobie tajemnice do odszyfrowania przez samego widza. Znaleźć możemy tu strzępki pamięci, daty, logarytmy skojarzeń, domyśleń, teorii. Ta zabawa liczbą ma też swoją wyrafinowaną formę opartą na szlachetności materiału jakim jest glina poddanemu tradycyjnej, pełnej artystycznego kunsztu obróbce warsztatowej. Tradycyjna forma wypalonych glinianych cyfr zestawiona jest z ultra nowoczesną techniką obrazowania TAPE ART, tworząc nowe konteksty i zaskakujące korelacje.

Wystawę można oglądać do 28.06.2019 r. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00

Tekst: Bartłomiej Stefański
Zdjęcia: Tomasz Mizgier, Bartłomiej Stefański