KINO ZORZA KINO, pamiętacie taki szyld?

Ten sezon był wyjątkowy. W czerwcu spłonął budynek starego kina, które dla wielu Gośliniaków było miejscem pierwszych wzruszeń na wielkim ekranie. Idea kina letniego i jego nazwa odnosi się do historycznej nazwy kina z ul. Podgórnej. Choć kino od lat nie działało, to jego barwny obraz ZORZY żyje zapisany na taśmach pamięci ludzi. W kinie letnim „Zorza” spotykaliśmy się w każdy piątek lipca i sierpnia. Pierwsze dwa seanse odbyły się wyjątkowo wewnątrz budynku ośrodka kultury. Na gorące wieczory w atrium musieliśmy trochę poczekać. Publiczność w tym sezonie bardzo licznie odwiedzała nasze kino (ok.600 osób). Wyświetliliśmy dziewięć wspaniałych filmów: „GREEN BOOK”, „SKAZANY”, „HOTEL TRANSYLWANIA 3”, „NARODZINY GWIAZDY”, „KRZYSIU GDZIE JESTEŚ ?”, „UCIEKAJ !”, „CUDOWNY CHŁOPAK”, „BOHEMIAN RHAPSODY”, „PIERWSZY CZŁOWIEK”.

Do kina letniego zaprasza Burmistrz Dariusz Urbański, i Grupa Miłośników Kina Zorza i Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie. Dziękujemy naszej wspaniałej publiczności! Zapraszamy na kolejne seanse za rok!

Bartłomiej Stefański
Zdjęcia: Tomasz Mizgier