„Jak za dawnych lat”, czyli IV Biesiada Goślińska

W niedzielę 20 października br. w auli przy ul Mściszewskiej odbyło się niezwykłe spotkanie, spotkanie Młodości i Trzeciej Młodości. A wszystko to dzięki zespołowi śpiewaczemu PZERiI „Goślinianka”, który na swoją już czwartą biesiadę postanowił zaprosić Orkiestrę Dętą z Ośrodka Kultury w Nekli po batutą niezwykle uzdolnionego i energetycznego dyrygenta Wojciecha Olejnika. Orkiestrę w większości tworzą bardzo młodzi muzycy.

Koncert podzielony był na kilka części, śpiewała „Goślinianka” pod dyrekcją Alicji Duszczyk z akompaniamentem Artura Duszczyka, grała orkiestra, wykonywano też wspólne utwory. Tradycyjnie nie zabrakło zabawnych skeczów, Jerzy Pawlak przeczytał własne wierszowane „Wspomnienia” o Murowanej Goślinie, całość z humorem prowadziła Zofia Zielonacka – kierownik „Goślinianki”. Świetnie dobrany repertuar, atmosfera zabawy i znakomita publiczność sprawiły, że był to bardzo udany wieczór. Wszystkim udzieliła się radość, energia i entuzjazm młodych i trochę starszych wykonawców.

Arleta Włodarczak
Zdjęcia: Tomasz Mizgier