Obrazy i jam session w ciemnościach

15.11.2019 r. w Galerii „Na Wzgórzu” w Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac malarskich uczestników zajęć Pracowni Sztuki. W roku 2018 pracownia podjęła temat związany z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Coroczny plener malarski został zorganizowany w ramach obchodów rocznicowych. Nawiązaliśmy do stylistyki dwóch wybitnie polskich kierunków w sztuce jakie powstały w XX w. do FORMIZMU i UNIZMU. Powstały prace nawiązujące do twórczości Witkacego, Strzemińskiego, Winklera ale również do malarstwa historycznego. Po roku od pleneru przedstawiamy wystawę pt. „PO NIEPODLEGŁOŚCI”.

Artyści tą wystawą składają hołd wolności artystycznej wypowiedzi i zadają pytania: „Co dalej?”, „Jak zagospodarować przestrzeń wolności dzisiaj?” Na wernisaż przybyli wszyscy autorzy: Irena Dukat, Ewa Ziarko, Ewa Jachczyk, Wojciech Wtorkowski, Maksymilian Szczepaniak, Łukasz Szydłowski, Bartłomiej Stefański. Niespodzianką dla gości i artystów był mini koncert. muzyczny. Wystąpiła Maja Pers, uczennica Ogniska Muzycznego w SP nr 2 w klasie Alicji Duszczyk. Zaśpiewała kilka współczesnych utworów akompaniując sobie na ukulele. Znaliśmy Maję z talentu plastycznego, ponieważ również bywała na zajęciach naszej pracowni, a tutaj odkryliśmy Jej muzyczne oblicze. Po uroczystym otwarciu i koncercie zapadły ciemności. Dalsza część wieczoru odbyła się przy świecach, co przeniosło nas w odległe czasy lamp naftowych i wieczorów spędzanych przy instrumentach. W jam session w tak zwanym after party wystąpili Wojciech Wtorkowski – pianino, Bartłomiej Stefański – cajon i akordeon, Łukasz Szydłowski- djembe oraz publiczność.

Wystawę można zwiedzać do 30.03.2020 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00. Zapraszamy.

Bartłomiej Stefański
Opiekun artystyczny Pracowni Sztuki w MGOKiR