home

Rodzinne zwiedzanie świata

W piątkowy wieczór 29 listopada br. w Klubie Osiedlowym Zielone Wzgórza, odbył się wernisaż niezwykłej wystawy fotograficznej Agaty i Macieja Gramackich pt. „Rodzinne marzenie – podróż dookoła świata”. W półrocznej podróży Agata i Maciej z trójką dzieci objechali glob i odwiedzili 14 krajów. Każdy z nas od czasu do czasu marzy o podróży dookoła świata. A Oni to marzenie zrealizowali. Niezwykłe przedsięwzięcie! Sama logistyka robiła ogromne wrażenie. Wizy, środki transportu, noclegi – zaplanowane musiały być dużo wcześniej. Samo pakowanie ich bagażu trwało dwa miesiące. O wyborze odzieży decydowały dekagramy i tak piżama lżejsza zwyciężyła z ładniejszą. Plecaki dzieci ważyły 10 kg, rodziców trochę więcej. W bagażu znalazły się też podręczniki, bo program szkolny dzieci był w czasie podróży realizowany.

Z ponad 20 tysięcy zdjęć wybrali ponad trzydzieści, które według nich przedstawiają najciekawsze miejsca z rodzinnej podróży. Każda fotografia jest opisana przez Macieja i Agatę. Dzięki temu oglądając ich zdjęcia możemy nie tylko zabrać się w podróż dookoła świata, ale też stać się częścią rodziny Gramackich. Podczas otwarcia wystawy Agata Gramacka podkreślała, że warto otwierać się na to, co nieznane i inne, poznawać odmienne kultury. Ale warto też docenić w sobie tą inność i ją kultywować. Na dzień dzisiejszy nie planują kolejnej wyprawy, chcą nacieszyć się domem.

Serdecznie zapraszamy na wystawę do Klubu Osiedlowego Zielone Wzgórza od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00. Ekspozycja czynna do końca lutego 29 2020 r.

Agnieszka Szymańska-Wojtera
Zdjęcia: Tomasz Mizgier