home

Na anielskiej chmurce

Jak co roku 6 grudnia nasz ośrodek kultury i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zielone Wzgórza” zaprosili wszystkie dzieci na Koncert Mikołajkowy. Nim jednak sceną zawładnęły dwa energetyczne anioły, Burmistrz Dariusz Urbański i Prezes Zarządu SM Zielone Wzgórza Adam Szweda złożyli wszystkim dzieciom i mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia świąteczne. A potem wspomniane anioły przy aktywnej pomocy dzieci myślały nad idealnym prezentem świątecznym. Dzieci uczyły się pakować prezenty, rozpoznawać świąteczne zapachy (najwięcej trudności sprawiło rozpoznanie anyżu). Po testach i eliminacjach konkursowych okazało się, że idealny świąteczny prezent to taki który jest mądry, pachnący, piękny i miło jest taki otrzymać. Jednak jeszcze lepiej i fajniej jest obdarowywać takimi prezentami innych. 

W końcu przybył też Mikołaj, który wspólnie bawił się z dziećmi, śpiewał i prowadził taneczne korowody przy bajecznej choince. Rodzice utworzyli wspaniały łaskotkowy tunel dla dzieci, który sprawił, że po jego przejściu każde dziecko miało uśmiechniętą twarz. Mikołaj na zakończenie, każdemu bez względu na wiek rozdał słodkości – bo u nas są przecież tylko grzeczne dzieci. Potem nasze anielice z Mikołajem zaprosili do wspólnego zdjęcia wszystkich uczestników zabawy.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólny czas, a przede wszystkim rodzicom i dziadkom, którzy tak aktywnie włączyli się do wspólnej zabawy z dziećmi. 

Agnieszka Szymańska-Wojtera
Zdjęcia: Bartłomiej Stefański