„WIATR W ŻAGLE” – 28. Finał WOŚP

12 stycznia 2020 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty ósmy. Tradycyjnie i nasza gmina grająca już 27 lat z najpiękniejszą orkiestrą świata nie pozostała obojętna na pomoc dla najmłodszych. Graliśmy „DLA ZAPEWNIENIA NAJWYŻSZYCH STANDARDÓW DIAGNOSTYCZNYCH I LECZNICZYCH W DZIECIĘCEJ MEDYCYNIE ZABIEGOWEJ”.

Podobnie jak w latach ubiegłych Sztab 28. Finału mieścił się budynku biblioteki. Już od wczesnych godzin rannych do kwestowania wyruszyło 53 wolontariuszy na teren całej naszej gminny, na szczęście piękna i słoneczna pogoda sprzyjała zbiórce.

W tym roku zebraliśmy ponad 94.000 złotych, co jest naszym goślińskim rekordem szczodrości i gorących serc (nasz poprzedni rekord to 68.098,79 zł w 2018 r.). W puszkach wolontariuszy była także obca waluta: euro – 67,52; dolary – 7,84; funty – 15,30 oraz 4 banknoty i 178 różnych obcych monet.

Tegoroczny finał najpiękniejszej orkiestry świata, która pod kierunkiem Jurka Owsiaka zagrała w naszej gminie przedstawiamy w krótkich relacjach:

a ze sprzedaży ciast i prac uczniów 3.837,85. zł. W szkole od rana trwało składanie kultowego roweru WIGRY 3 przez przez Wojtka Janiszewskiego, jego tatę Jakuba i kolegów z 7 c. Rower został zlicytowany na placu przed biblioteką za największą kwotę w tegorocznym finale – 1500 zł.

Sponsorzy „Światełka do nieba” 2019

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy zagrali z najpiękniejszą Orkiestrą Świata w kolejnym wspaniałym FINALE WOŚP.

Cieszymy się bardzo z rekordów i oddanej krwi, ale pamiętamy, że nie rekordy są najważniejsze, ale to jak szeroko otwieramy nasze serca na pomoc dzieciakom, dla których orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i ich rodzicom, honorowym dawcom krwi, nauczycielom i uczniom za piękne występy oraz wszystkim przyjaciołom naszego sztabu i WOŚP, którzy przyczynili się do organizacji 28. Finału.

Tomasz Mizgier
Szef Goślińskiego Sztabu 28. Finału WOŚP

Fot. Tomasz Mizgier, Dominik Kowal, Bartłomiej Stefański, Maksymilian Szczepaniak, Justyna Grefkiewicz, Paulina Lewandowska, Alina Strugarek

PRZYJACIELE GOŚLIŃSKIEGO SZTABU 28. FINAŁU WOŚP