home

Kolędowanie Chórów „Canzona”

Okres świąteczny to dobra okazja, by razem zaśpiewać kolędy, lub choćby posłuchać ich w wyjątkowym wykonaniu. Taką możliwość stworzyło wydarzenie, które zostało zorganizowane w naszym mieście w dniu 19 stycznia br., w polskiej tradycji dopuszcza się śpiewanie kolęd nawet do 2 lutego, czyli do Ofiarowania Pańskiego.

Niedzielną mszę świętą w kościele pw. św. Jakuba Apostoła swoim śpiewem uświetnił Żeński Chór „Canzona” pod dyrekcją prof. Elżbiety Wtorkowskiej. Po mszy św. rozpoczął się niezwykły koncert kolęd w wykonaniu chórów „Canzona”. Dyrygowały prof. Elżbieta Wtorkowska i Adrianna Wtorkowska-Kubińska, na pianinie akompaniowała Weronika Jarzyńska. Śpiew rozlegał się z empory, z nawy przy prezbiterium i środka kościoła. Było to wyjątkowe przeżycie dla publiczności i wyzwanie dla dyrygentek, zabrzmiały przede wszystkim najpiękniejsze polskie kolędy. Koncert kolęd w niedzielne popołudnie dostarczył widowni moc wzruszeń, był niezwykłą ucztą duchową dla melomanów.

Serdecznie dziękujemy Proboszczowi ks. Sławomirowi Jessie za życzliwość, ciepłe przyjęcie, dobre słowo i tradycyjne już michałki.

Arleta Włodarczak
Zdjęcia: Tomasz Mizgier