Szachowe Mistrzostwa!

W dniu 8 marca 2020 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyły się XXIII Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach. Tegoroczny turniej przypadł w wyjątkowym dniu jakim jest Dzień Kobiet i oczywiście na początku złożono życzenia wszystkim Paniom. W goślińskim turnieju udział wzięła rekordowa liczba miłośników królewskiej gry. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Murowanej Gośliny przystąpiło w grupie seniorów 43 zawodników (w tym dwie Panie), natomiast w grupie juniorów 23 młodych szachistów (w tym cztery Dziewczyny).

W obu grupach zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim, po siedmiu rundach wyłoniono najlepszych zawodników.

W kategorii seniorów w turnieju najlepsi okazali się:

1. Krzysztof Raczyński z Gniezna
  2. Dawid Niekraś ze Stęszewa
  3. Marek Olszewski z Bydgoszczy

W kategorii juniorów pierwsze trzy miejsca zajęli:

1. Szymon Podlewski z Bydgoszczy
  2. Krzysztof Szymczak z Ostrowa Wielkopolskiego
  3. Jan Cholewa z Poznania

>>> Link do wyników całego turnieju <<<

Na zakończenie turnieju dyplomy, statuetki oraz nagrody pieniężne wręczyli Arleta Włodarczak, dyrektor Ośrodka Kultury oraz sędzia zawodów Jarosław Wiśniewski. Nagrody rzeczowe otrzymali również: najstarszy zawodnik turnieju Janusz Domik ze Złotnik oraz najmłodszy uczestnik turnieju Mateusz Soroczyński z Poznania.

Lista dotychczasowych Mistrzów Murowanej Gośliny w kategorii seniorów:

Do zobaczenia za rok!

Tekst i zdjęcia: Tomasz Mizgier