home

ZAWODOWCY #043 – KRZYSIEK GÓRNY – CO MOŻE FASCYNOWAĆ W OPUSZCZONYCH MIEJSCACH? I CZYM JEST URBEX?

W ramach naszego nowego cyklu „Wyszperane w internetach” zapraszać będziemy Państwa, zachęcać do obejrzenia, wysłuchania i poczytania ciekawostek kulturalnych znalezionych w sieci. Rekomendowane Państwu pozycje dotyczyć będą przepięknych historii, o których istnieniu nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy. Polecimy Państwa uwadze historie z sąsiedztwa, historie o ludziach stąd, o ich pasjach i twórczości. Zapraszamy!

Link do podcastu: TU

W naszym pierwszym spotkaniu proponujemy wysłuchanie podcastu. Dawniej słuchało się słuchowisk radiowych, a to trochę ten klimacik. Podcasty przenoszą nas w takie miejsca w naszej wyobraźni, gdzie dźwięk nie tylko ludzkiego głosu, ale też tego wszystkiego co dzieje się dookoła maluje opowieść.

Polecamy Państwa uwadze ZAWODOWCY # PODCAST Tworzy go pasjonat głosu Karol Stryja. Tak o sobie mówi: „Co tydzień rozmawiam z ZAWODOWCAMI, aby znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie od lat pytanie. Dlaczego ludzie robią to, co robią? Moją pasją są ludzkie historie, przyszłość oraz technologia – szczególnie ta związana z głosem.”

W jego podcastach usłyszeć możemy ciekawych ludzi, którzy opowiadają swoje historie, między innymi Janinę Ochojską, Szymona Majewskiego, Aleksandra Dobę, Marka Kamińskiego, Mariusza Pudzianowskiego.

Dzisiaj zapraszamy do wysłuchania podcastu ZAWODOWCY #043 – KRZYSIEK GÓRNY – CO MOŻE FASCYNOWAĆ W OPUSZCZONYCH MIEJSCACH? I CZYM JEST URBEX? 

To historia opowiadana przez mieszkańca Długiej Gośliny Krzysztofa Górnego, którego znamy z ogólnopolskich wystaw fotografii mobilnej jakie organizował w naszym ośrodku kultury. Krzysztof jest artystą, fotografuje miejsca opuszczone. Ostatnio znamy go też z produkcji designerskich mebli z drewna Długa Woods, która zaopatruje w drewno pracownię dla dzieci „MAJSTERKLEPKA” w naszym ośrodku kultury.

 Posłuchajcie! Poznajcie pasję Krzyśka. Miłego odbioru!