Srebro dla „Canzony”

Chór Dziewczęcy „Canzona”

Rok 2020 jest dla nas wszystkich dużym wyzwaniem, przeżywamy poważny kryzys działalności w różnych środowiskach pracy twórczej. I Ogólnopolski Konkurs Chórów On-line Wysoka 2020 miał m.in. za zadanie aktywizację chórów i stworzenie możliwości konfrontacji w nowej formule przesłuchań. Organizatorem był Ośrodek Upowszechniania Kultury w Wysokiej. Każdy chór prezentował się w dwóch nagraniach.

Do rywalizacji w 7 kategoriach przystąpiło 17 zespołów chóralnych z całej Polski. W Jury zasiadali wybitni polscy chórmistrzowie: prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska – Rektor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, prof. dr hab. Przemysław Pałka – Dyrektor Instytutu Edukacji Artystycznej – Akademii Muzycznej w Poznaniu, prof. dr hab. Janusz Stanecki – Prorektor ds. Artystycznych Studenckich i Promocji – Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W konkursie w kategorii chóry dziecięce wziął udział nasz Chór Dziewczęcy „Canzona” pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej. Zdobył SREBRNY DYPLOM! Serdeczne gratulacje dla Pani Dyrygent i Chórzystek. Miejmy nadzieję, że nowy 2021 rok będzie dla nas wszystkim dobrym czasem.

Arleta Włodarczak
Zdjęcie (archiwum ośrodka kultury)