„Ferie na łączach” 2021

Pamiętacie „Teleferie”? Najmłodsi nie pamiętają, kiedyś w telewizji był taki program dla dzieci i młodzieży w ferie zimowe. W tym roku, trochę jak za dawnych czasów, musieliśmy się spotkać przed ekranami. Z oczywistych względów propozycje zajęć feryjnych przygotowaliśmy w internecie. „Ferie na łączach”, bo tak nazywał się cykl naszych wirtualnych spotkań składał się z pięciu odcinków autorskich warsztatów instruktorów Ośrodka Kultury w wersji filmowej dla dzieci młodszych i starszych. Mogliśmy krok po kroku wykonać „Kulinki okrąglinki”, czyli skarpetkowe bałwanki, „Życzenia dla babci i dziadka” w formie przestrzennych obrazków z Agnieszką, „Wóz strażacki” i „Ludziki” z drewna z Bartkiem oraz spróbować „Szablonowego szaleństwa” we wspólnej akcji. Na koniec w sobotę zobaczyliśmy spektakl „O Jasiu, Małgosi i chatce z łakoci”, bajkę muzyczną przygotowaną przez zespół theART. Choć nie mogliśmy się ze sobą spotkać, to nie jest tak źle.

Wszystkie materiały filmowe z ferii są nadal dostępne i można do nich wrócić, to jest plus. Normalnie, to po skończonej pracy widać nasze zadowolenie i entuzjazm, kiedy biegamy po pracowni ze zrobionymi na zajęciach zabawkami. Tego bardzo mocno brakuje, właśnie Waszej obecności i radości, to jest minus. My przesyłamy Wam wielkie uśmiechy i szukamy plusów. Cały czas pozostajemy na łączach! Nie zrywamy! Pamiętamy o Was i lecimy dalej! Zaglądajcie na naszego facebooka i instagrama, bo wkrótce pojawić się może wielkie hasło WRACAMY!!!!! i wtedy się zobaczymy! Oby tak było!

Tekst: Bartłomiej Stefański