Złoto dla naszych zespołów!

Obecny czas, to bardzo trudny czas dla kultury. Mimo epidemii, a może na przekór niej dwa nasze zespoły wznowiły próby, aby nagrać kolędy i wysłać nagrania na konkursy on-line. To bardzo dobrze, że została stworzona możliwość konfrontacji w nowej formule przesłuchań. Udział w konkursach zakończył się dla naszych zespołów bardzo dużym sukcesem.

– Chór Dziewczęcy „Canzona” pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej, na XVI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie 25.01.2021, zdobył ZŁOTE PASMO (90 pkt.) w kategorii chóry dziecięce i młodzieżowe.

– Orkiestra Dęta OSP pod batutą Mateusza Sibilskiego, na VIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie 30.01.2021, uzyskała ZŁOTY DYPLOM (93 pkt.) w kategorii orkiestry.

Chór Dziewczęcy „Canzona” pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej, na VIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie 30.01.2021, zajął 1. miejsce i otrzymał ZŁOTY DYPLOM (97 pkt., przypomnę, że maksymalna liczba punktów wynosi 100) w kategorii zespoły dziecięce i młodzieżowe. Chór „Canzona” otrzymał również nagrodę finansową, ufundowaną przez Studium Muzyki Liturgicznej.

Gratulacje dla naszych zespołów, gratulacje dla naszych dyrygentów. P. Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej i P. Mateusza Sibilskiego! Murowana Goślina jest z Was dumna!

Arleta Włodarczak