Taki będzie tydzień! od 5 do 11 kwietnia 2021 r.

ilustracja tydzień 10

Dzień Leśnika i Drzewiarza

Dużo zawdzięczamy drzewom: tlen, opał, owoce, papier. Nie mówiąc już nawet o tym, jak wiele przyjemności sprawia spacer po lesie. W Dzień Leśnika i Drzewiarza warto więc pomyśleć o tych, którzy dbają o drzewa.

Dzień Grzeczności za Kierownicą

To nietypowe święto wymyślili Francuzi – przyjęło się znakomicie, o czym świadczy fakt, że obchodzi się je również w innych krajach, a w samej Francji zapoczątkowało one dodatkowo Tydzień Kurtuazji na ulicach. Celem święta jest oczywiście uświadomienie kierowców, by podczas jazdy zachowywali się jak dżentelmeni, przestrzegali kodeksu drogowego, jak i tych niepisanych zasad.

Dzień Karmelu

Światowy Dzień Sportu

Sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców mają frajdę.

Święto Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Dzień Niewidzialnej Pracy

Pracą niewidzialną nazywamy wszelkie aktywności wykonywane w ramach rodziny i wolontariatu. W pierwszy wtorek kwietnia mamy niepowtarzalną szansę na to, by dostrzec bohaterów, którzy za swoją pracę nie biorą ani grosza.

Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach związanych z pandemią, pamiętajmy o tych, którzy z ogromną cierpliwością dbają o nasze zdrowie, często narażając swoje.

Światowy Dzień Zdrowia

Tylko w chorobie ceni się zdrowie, mówi jedno z popularnych haseł. Światowy Dzień Zdrowia jest więc najlepszą okazją do tego, by zadbać o własny organizm.

Dzień Bobrów

Gdyby tylko bóbr mógł pracować na etat, z pewnością bez problemu znalazłby zatrudnienie w firmie budowlanej. Te zwierzęta posiadają bowiem wyjątkowe umiejętności inżynieryjno- melioracyjne.

Międzynarodowy Dzień Romów

Kultura romska ma długie i barwne tradycje. W Międzynarodowy Dzień Romów warto jednak zainteresować się także problemami, z jakimi borykają się oni we współczesnym świecie.

Międzynarodowy Dzień Opozycji Przeciw GMO

8 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Opozycji przeciwko Organizmom Zmodyfikowanym Genetycznie. Głównym założeniem jest uświadamianie ludziom jak niebezpieczne może być spożywanie żywności zawierającej GMO. Uczestnicy otwarcie manifestują swój negatywny stosunek do wprowadzania na rynek przetworzonej żywności.

Dzień Miłośników Zoo

Światowy Dzień Gołębia

Legendarne zdolności „kurierskie” gołębi znane są jeszcze ze starożytnej Persji i Egiptu. W Światowy Dzień Gołębia może warto napisać jakiś list? Tylko na papierze, a nie ekranie telefonu.

Międzynarodowy Dzień Jednorożca

Dzień Bandurka

Dawniej nasi praprzodkowie umilali sobie czas grając na bandurce. Na fali rosnącego zainteresowania słowiańską kulturą warto wspomnieć o tym starodawnym instrumencie w rodzaju lutni.

Międzynarodowy Dzień Agrafki

Dzień Rodzeństwa

Brat lub siostra to taka osoba, którą kochamy, a jednocześnie kłócimy się z nią przy byle okazji. Bez rodzeństwa życie byłoby jednak zdecydowanie nudniejsze, dziś warto więc pokazać najbliższym, że o nich pamiętamy.

Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem

Oby ten dzień w przyszłości nie był już potrzebny.

Dzień Radia

To polskie święto radia, które upamiętnia uchwalenie w dniu 11 kwietnia 1923 r. dokumentu „Opinia zarządu Stowarzyszenia Radiotechników Polskich w sprawie wytycznych do ustawy radiotelegraficznej”. Dzięki temu trzy lata później powstało w naszym kraju radio. Celem święta jest upamiętnienie tego wydarzenia i podkreślenie jego roli w codziennym życiu społeczeństwa.

Dzień Osób z Chorobą Parkinsona

Święto to zostało ustanowione dokładnie 20 lat temu na cześć Jamesa Parkinsona. To właśnie on jako pierwszy opisał objawy choroby, dlatego otrzymała ona taką nazwę. Głównym celem corocznych obchodów jest przede wszystkim zwiększenie świadomości oraz poszerzenie wiedzy na temat choroby Parkinsona. Innym niezwykle ważnym założeniem jest również ukazanie sposobów pomocy osobom chorym oraz przekazanie informacji mówiących o tym, na czym polega leczenie pacjentów borykających się z Parkinsonem. Jest to dzień, w którym każdy z nas może okazać swoje wsparcie nie tylko osobom chorym, ale i ich rodzinom.