„Jadziem Panie Zielonka”

To tytuł biesiady, na którą zaprosił ośrodek kultury w niedzielę 17 października br. Była to już piąta biesiada, którą zainicjował zespół śpiewaczy PZERiI „Goślinianka” pod kierunkiem Alicji Duszczyk. Tym razem śpiewacy zabrali nas w muzyczną podróż po Warszawie i Wielkopolsce. „Goślinance” towarzyszyli muzycy Artur Duszczyk (trąbka) i Wojciech Olejnik (akordeon) – dyrygent Orkiestry Dętej Nekielskiego Ośrodka Kultury.

Jak zwykle nie zbrakło zabawnych scenek, tym razem także z udziałem dyrygentki Alicji i pełnych humoru recytacji cioci Jadzi (Jadwiga Góra) i wujka Jurka (Jerzy Pawlak). Finałowy utwór „Cała sala śpiewa z nami” zespół zadedykował swojemu zmarłemu koledze śp. Edwardowi Ratajczakowi. Goślińska publiczność znakomicie bawiła się na pełnej śpiewu, muzyki i dobrego humoru biesiadzie. Całość biesiady z dowcipem prowadził Robert Duszczyk. Rodzina Duszczyków to profesjonalne trio artystyczne. Zastępca Burmistrza Radosław Szpot podziękował zespołowi, dyrygentce i muzykom za wspaniały występ. Należy cieszyć się, że okres pandemii i związanej z nią przerwy w działalności nie wpłynęły na skład osobowy „Goślinianki”, wszyscy z radością spotykają się na cotygodniowych próbach.

Tekst: Arleta Włodarczak
Zdjęcia: Tomasz Mizgier