Warsztaty wycinania dyń

Sobotnie popołudnie 23 października br. w Klubie Osiedlowym Zielone Wzgórza upłynęło na twórczym wycinaniu jesiennych dyń. W warsztatach artystycznego ich zdobienia wzięły udział dzieci z rodzicami. Wspólnym wysiłkiem powstały świecące dzieła sztuki. Głowy dyniowe rodem z halloweenowej tradycji zamorskiej trafiły do uczestników zajęć.

Choć tradycja wycinania dyń nie jest już nowością w naszym kraju i jak cała kultura halloweenu zadomowiła się świetnie, to pierwszy raz robiliśmy to wspólnie na warsztatach w naszym ośrodku kultury. Wspaniała herbatka o jesiennym smaku przygotowana przez Panią Agnieszkę Szymańską-Wojterę dodała pysznego klimatu warsztatom. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie! Dziękujemy serdecznie Pani Marii Ołdziejewskiej z Boduszewa za podarowanie dyń.

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański